Miről is szólhatna másról az első bejegyzés így Karácsonykor, mint a Karácsonyról. Rengeteg olyan hagyomány van amiről még csak nem is tudtátok, hogy miért tartozik a karácsonyhoz.
A fenyőfa. Több magyarázata is van annak, hogy miért veszünk fenyőfát karácsonykor. Az egyik magyarázat szerint Jézust fenyőből készült keresztre feszítették. Ezért, hogy ez többet ne fordulhasson elő, minden évben kivágjuk a több millió fenyőfát és hazavisszük, amígnem egyszer csak elfogynak. Egy másik értelmezés szerint a Jézust karácsonyfára feszítették, amit saját maga választott ki és a saját hátán vitte haza feldíszíteni, ennek állítunk emléket, amikor a középkorú apák a hátukon vonszolják haza a piac melletti fenyőárustól a kétméter hetvenes fát a hóban. Erről az eseményről több középkori ábrázolás is fentmaradt.
Ezen az 1600-as évekből származó kerámia ábrázoláson Jézus mutatja az árusnak, hogy kb. mekkora fát szeretne.
A szaloncukor. Az, hogy a szaloncukor a Karácsonyhoz szorosan hozzátartozó kellék lett, egy Biblia félrefordításból ered. A héber hal (דג) ikhtüsz szó igen hasonlít a szaloncukor (לג) egészen pontosan a málnás-narancsos zselés desszert szóhoz. A hal illetve szaloncukor szimbólum pedig igen erősen kapcsolódik a kereszténységhez. Pl. amikor Jézus 2 szaloncukrot felszelve jóllakat 5000 embert a galileai tó partján. Márk evangéliumában ez olvasható, már a helyes szaloncukor fordítással:
38. Ő pedig monda nékik: Hány kenyeretek (gyümölcskenyér) van? Menjetek és nézzétek meg. És megtudván, mondának: Öt, és két szaloncukrunk.
39. És parancsolá nékik, hogy ültessenek le mindenkit csoportonként a zöld pázsitra.
40. Letelepedének azért szakaszonként, százával és ötvenével.
41. Ő pedig vette az öt kenyeret és a két szaloncukrot, és az égre tekintvén, hálákat adott; és megszegé a kenyereket, és adta tanítványainak, hogy tegyék azok elé; és a két szaloncukrot is elosztá mindnyájuk között.
A hal, illetve szaloncukor motívum ábrázolás is árulkodik erről a szokásról, és beláthatjuk, hogy a kereszténység számára olyan fontos hal és szaloncukor a Bibliában keveredik, és félrefordítások sokasága miatt ma már nem tudjuk hol szerepel eredetileg hal, hol pedig szaloncukor a Bibliában. Ezért manapság a legtöbb családban szokás halat is enni karácsonykor, nem csak szaloncukrot.
A fenti hasnlóságot bizonyítja a két alábbi keresztény jelkép feltűnő hasonlósága is.
Egy másik hagyomány az ajándékozás, ami körül rengeteg kérdés merül fel az emberben. Csak egyet említenék; hogy ki hozza az ajándékot. A legtöbb családban a Jézuska hozza az ajándékot. Ezzel az a baj, hogy Jézus 32 évesen halt meg, azután feltámadt. Ezért nem tudom hogyan hozhatná a kis Jézuska az ajándékot. Nagyobb a valószínűsége, hogy minden évben a 32 éves Jézus rakja a csomagokat a fa alá.